Bestyrelses formand S68

Peter Munk

Træner Konkurrence Afdelingen

Line Melgaard
Line træner vores 2. hold i konkurrenceafdelingen, når ikke hun har travlt med at svømme. 
Hendes yndlings disciplin er crawl og hun dykker hellere en bane end tager 10 hovedspring. 
 
Tlf. 29245533 
Lærke Asmussen

mailto:leder.svoemskole@s68.dk 

Lærke er svømmer og træner både de yngste konkurrence svømmere samt nogle hold i svømmeskolen. 
Favorit disciplinen er rygcrawl og hun vil hellere tage 10 hovedspring end dykke langs bunden.
Lærke har selvfølgelig taget træneruddannelsen og sammen med Emma får de trænervagtplanen til at gå op hver uge så børnene kan komme sikkert i vandet. 
 
 
 
Mille Winther
Mille er svømmer og favorit disciplinen er rygcrawl. 
Hun vil hellere tage tage 10 hovedspring end dykke langs bunden. 
 
Mille2712@icloud.com 

Chefinstruktør Svømmeskolen

Emma Oline Bøgedal Gadegaard

Mail: leder.svoemskole@s68.dk

Emma Oline er svømmer og favorit disciplinen er brystsvømning. 
Hun vil hellere tage 10 hovedspring end dykke langs bunden. 
Emma har selvfølgelig taget træneruddannelsen og sammen med Lærke får de trænervagtplanen til at gå op hver uge så børnene kan komme sikkert i vandet. 
 
 
Lærke Asmussen

mailto:leder.svoemskole@s68.dk 

Lærke er svømmer og træner både de yngste konkurrence svømmere samt nogle hold i svømmeskolen. 
Favorit disciplinen er rygcrawl og hun vil hellere tage 10 hovedspring end dykke langs bunden.
Lærke har selvfølgelig taget træneruddannelsen og sammen med Emma får de trænervagtplanen til at gå op hver uge så børnene kan komme sikkert i vandet. 
 
 
 

Instruktør Svømmeskolen

David Meyer Larsen David er svømmer og favorit disciplinen er brystsvømning.
Han vil hellere dykke langs bunden end tage 10 hovedspring.
David har selvfølgelig taget træneruddannelsen.
Emma Oline Bøgedal Gadegaard

Mail: leder.svoemskole@s68.dk

Emma Oline er svømmer og favorit disciplinen er brystsvømning. 
Hun vil hellere tage 10 hovedspring end dykke langs bunden. 
Emma har selvfølgelig taget træneruddannelsen og sammen med Lærke får de trænervagtplanen til at gå op hver uge så børnene kan komme sikkert i vandet. 
 
 
Lærke Asmussen

mailto:leder.svoemskole@s68.dk 

Lærke er svømmer og træner både de yngste konkurrence svømmere samt nogle hold i svømmeskolen. 
Favorit disciplinen er rygcrawl og hun vil hellere tage 10 hovedspring end dykke langs bunden.
Lærke har selvfølgelig taget træneruddannelsen og sammen med Emma får de trænervagtplanen til at gå op hver uge så børnene kan komme sikkert i vandet. 
 
 
 
Lærke Kjærsgaard
Lærke er svømmer og favorit disciplinen er butterfly.
Hun vil hellere dykke langs bunden end tage 10 hovedspring.
Lærke har selvfølgelig taget træneruddannelsen.
Patricia Nættermann
Patricia er en af vores konkurrence svømmere. 
Favorit disciplinen er Butterfly, så her er der fuld fart over feltet.
Hun vil hellere dykke langs bunden end tage 10 hovedspring. 
Reinike Veenstra
Reinike er en af vores konkurrence svømmere. 
Hun elsker at svømme langt og favorit disciplinen er crawl.
Hun vil hellere dykke langs bunden end tage 10 hovedspring.  

Instruktør Voksensvømning

Marie Louise Sørensen
Hvis du har spørgsmål rettes de til leder af svømmeskolen: leder.svoemskole@s68.dk

Instruktør Vandgymnastik

Lisbeth Jeppesen

Jeg har været  træner for forskellige former for motion i vand gennem mange år. 

Sjov og latter er en vigtig del af mine hold. Vandhund helt ind til knoglerne og er hurtig til at hoppe med i vandet til træning. 

Jeg har deltaget i undervisning gennem årene, senest september 2022.

Hold i dag

Instagram